Η Καλλιθέα επικράτησε με 4-1 της Καλλονής

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 9'. Ο Μπέλης με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Πάτα στην περιοχή και εκείνος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Η ομάδα του Τζουμερκιώτη συνέχισε να έχει τον έλεγχο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, αλλά οι παίκτες δεν είχαν καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.

Το δεύτερο μέρος άρχισε και πάλι με την Καλλιθέα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχοντας δοκάρι με τον Κρεββατά στο 47'. Ένα λεπτό αργότερα έγινε το 2-0. Ο Σταμόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και δε δυσκολεύτηκε να νικήσει το Μανιάτη με διαγώνιο σουτ. Στο 51' ο Σταμόπουλος έγινε δημιουργός, καθώς βρήκε με σέντρα το Σταματάκο, που με ωραίο σουτ πέτυχε το 3-0. Οι γηπεδούχοι βρήκαν για τέταρτη φορά δίχτυα στο 73'. Ο Ντιαγκιτέ σέντραρε για τον Κρεββατά και εκείνος με κεφαλιά έκανε το 4-0. Το μόνο που κατόρθωσε η Καλλονή, ήταν να μειώσει σε 4-1, χάρη σε τέρμα του Ευαγγελιδάκη στο 85'.

Ενδεκάδες:
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Μιχελής, Πάτας, Λεβέντης (65΄ Μάκο), Σταμόπουλος (63' Τουρούκης), Συριόπουλος, Ντιαγκιτέ, Καντέ (56' Κατσικογιάννης), Σταματάκος, Γκίνη, Κρεββατάς, Μπέλης.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημήτρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Λίταινας, Τζελίδης, Σισέ (54' Δικαιόπουλος), Γιούκαρης, Μέξης (50' Ναούμ), Σάββα, Ρεπετσάς, Λαμπράκης (65' Γιώργου).