Τρίκαλα – Καλλονή 5-0

Μόνο τα Τρίκαλα υπήρχαν στο γήπεδο στην αναμέτρηση με την Καλλονή. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από τα πρώτα λεπτά και έφτασαν στο άνετο 5-0, με την ομάδα της Μυτιλήνης να βρίσκεται μία ήττα μακριά από την Γ' Εθνική...

Πριν συμπληρωθούν 15 λεπτά αγώνα, στο 14', ο Κουσκουνάς έστειλε για πρώτη φορά την μπάλα στα δίχτυα στο τετ α τετ που είχε με τον Μανιάτη. Το 2-0 ήρθε 21 λεπτά αργότερα, όταν ο Σανδραβέλης μετά από ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα είχαμε και το 3-0. Αυτή τη φορά ο Σανδραβέλης πάσαρε και ο Μπαϊκαρά ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, με αυτό το 3-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη όπως είναι λογικό οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν το ματς πολύ εύκολα και κατάφεραν να φτάσουν και σε τέταρτο τέρμα. Στο 55', ο Μπαϊκαρά αστόχησε, αλλά στη συνέχεια γύρισε την μπάλα στον Κουσκουνά ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει εκ νέου και να κάνει το 4-0. Τέσσερα γκολ για τα Τρίκαλα, με τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος να σκοράρει δις... Ποιος δεν είχε βρει δίχτυα; Ο δεύτερος σκόρερ αυτού, Γιαννιτσάνης! Τελικά τα κατάφερε κι αυτός και στο 81' μετά από νέα μπαλιά του Μπαϊκαρά διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την ομάδα του.

AΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Αποστολίδης, Σανδραβέλης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος (65’ Καρρίκι), Μαχαμάτ (46’ Αρναρέλλης), Μπαϊκαρά, Ρομπέρ (46’ Νταμαχού), Στεφάνοβιτς, Κουσκουνάς, Γιαννιτσάνης.

ΚΑΛΛΟΝΗ (Δημητρης Γαβαλάς): Μανιάτης, Ευαγγελιδάκης, Ζουλιώτης, Λίταινας, Μέγκαχεντ, Καραγεώργης (46’ Σάββας), Τζελίδης, Γιώργου, Λαμπράκης (46’ Μέξης), Σισέ, Σοφιάνης (46’ Ελευθεριάδης).