Κλήρωση Κυπέλλου και play off-play out στη Β ΕΠΣ Λέσβου

Πραγματοποιήθηκαν χθες το απόγευμα στα γραφεία της ΕΠΣΛ οι κληρώσεις της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου Λέσβου και των play off και play out της Β κατηγορίας.

Οι πρόεδροι των επιτροπών πρωταθλημάτων και κυπέλλου Λέσβου Νίκος Χρόνης και Γιώργος Μαρμαλέκας, αφού καλωσόρισαν τα σωματεία και συζήτησαν αρχικά κάποια διαδικαστικά θέματα, προχώρησαν μαζί με τα μέλη των επιτροπών πρώτα στην κλήρωση του κυπέλλου και έπειτα στους αγώνες της Β κατηγορίας.

Η ομάδα του Μεσοτόπου κληρώθηκε να αγωνιστεί με την ομάδα του Απόλλων Δαφίων, με τον νικητή του ζευγαριού που θα κλείσει την τελική τετράδα να αγωνίζεται στην ημιτελική φάση με τον Ανδρονικά στα Παράκοιλα. Το άλλο ζευγάρι είναι Αιολικός-Όλυμπος Αγιάσου.

Ακολουθεί η κλήρωση των αγώνων play off και play out Β κατηγορίας. Η πρώτη αγωνιστική ορίστηκε το επόμενο Σάββατο 25/1.

PLAY OFF
ΟΜΑΔΑ
ΑΡ. ΚΛΗΡΟΥ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΤΡΑΣ
2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ
1
ΑΟ ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ
3
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ
5
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΦΑΛΩΝΑ
6
ΟΡΦΕΑΣ ΑΝΤΙΣΣΑΣ
4





ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
1η Αγωνιστική
2η Αγωνιστική
3η Αγωνιστική
4η Αγωνιστική
5η Αγωνιστική
4×1
1×5
1×2
2×3
3×1
5×3
2×4
3×4
4×5
5×2
6×2
3×6
5×6
6×1
6×4


PLAY OUT
ΟΜΑΔΑ
ΑΡ. ΚΛΗΡΟΥ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ΕΡΕΣΟΥ
2
ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ
7
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΕΙΟΥ
6
ΑΝΑΞΟΣ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ
4
ΚΑΡΑΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΥΨΗΣ
1
ΑΙΓΕΙΡΟΣ ΜΥΣΤΕΓΝΩΝ
8
ΑΡΙΩΝ ΠΑΛΑΙΟΚΗΠΟΥ
3
ΜΑΚΑΡΕΑΣ ΑΓΡΑΣ
5

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
1η Αγωνιστική
2η Αγωνιστική
3η Αγωνιστική
4η Αγωνιστική
5η Αγωνιστική
6η Αγωνιστική
7η Αγωνιστική
1×2
3×1
1×4
5×1
1×6
7×1
8×1
3×8
2×4
5×3
4×6
7×5
6×8
2×7
4×7
8×5
6×2
3×7
8×4
5×2
3×6
5×6
6×7
7×8
2×8
2×3
4×3
4×5

Οι βαθμολογίες των ομάδων με τις οποίες ξεκινούν τα play off και play out.

PLAY OFF
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΤΡΑΣ
4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ
4
ΑΟ ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ
2
ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΜΑΝΤΑΜΑΔΟΥ
2
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΦΑΛΩΝΑ
0
ΟΡΦΕΑΣ ΑΝΤΙΣΣΑΣ
0







PLAY OUT
ΟΜΑΔΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ ΕΡΕΣΟΥ
3
ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ
3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΕΙΟΥ
2
ΚΑΡΑΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΥΨΗΣ
2
ΑΝΑΞΟΣ ΣΚΟΥΤΑΡΟΥ
1
ΑΙΓΕΙΡΟΣ ΜΥΣΤΕΓΝΩΝ
1
ΑΡΙΩΝ ΠΑΛΑΙΟΚΗΠΟΥ
0
ΜΑΚΑΡΕΑΣ ΑΓΡΑΣ
0





Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου