ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΠΡΩΤ. ΣΤΙΒΟΥ Κ16 Δ΄ΟΜΙΛΟΥ ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΕΑΣ ΛΕΣΒΟΥ

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ ΟΙ "ΜΙΚΡΟΙ"  ΑΘΛΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ  ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ16 ΤΟΥ Δ΄ΟΜΙΛΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥΣ!!
Εντυπωσίασαν οι αθλητές και αθλήτριες των σωματείων στίβου της ΄Ενωσης, που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  των κατηγοριών Κ16 (Αγοριών-Κοριτσιών)  του Δ΄ Ομίλου, που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 11 & 12 Ιουλίου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά πραγματοποιώντας  εξαιρετικές  εμφανίσεις και μεγάλες επιτυχίες.

Οι ταλαντούχοι μικροί  αθλητές – τριες που είναι το μέλλον του Κλασικού Αθλητισμού των νησιών μας,  έδειξαν με την παρουσία τους ότι υπάρχει σημαντική αθλητική υποδομή στα σωματεία της ΄Ενωσης παρά τις αντίξοες συνθήκες προετοιμασίας τους. 
Μεγάλη εμφάνιση κατακτώντας μετάλλια δείχνοντας το μεγάλο τους ταλέντο έκαναν οι παρακάτω:
ΧΛΑΧΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ
1ος  Πανελληνιονίκης στο αγώνισμα της Σφαιροβολίας με 14.32μ  και 1ος Πανελληνιονίκης στο αγώνισμα της Δισκοβολίας με 34.43μ. 
ΨΥΡΟΥΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ
1η Πανελληνιονίκης στο αγώνισμα της Σφαιροβολίας με 11.45μ και
3η Πανελληνιονίκης στο αγώνισμα της Δισκοβολίας με 24.96μ.
ΛΙΚΑΪ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
1ος  Πανελληνιονίκης στο αγώνισμα του Ακοντισμού με βολή στα 43.52μ.
ΒΑΛΙΟΝΤΗΣ ΙΓΝΑΤΗΣ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
2ος Πανελληνιονίκης στα 3000μ. με επίδοση 11.04.05
ΚΟΥΣΟΥΝΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
2ος Πανελληνιονίκης στα 100μ. με Εμπόδια με επίδοση 14.44
και 4η θέση στο ΄Αλμα εις Μήκος με 5.69μ.
ΤΡΥΦΕΡΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ
3ος Πανελληνιονίκης στο ΄Αλμα εις ΄Υψος με επίδοση 1,60μ.
ΠΑΣΧΑΛΙΑ ΜΑΡΙΑ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
3η Πανελληνιονίκης στα 3000μ. με επίδοση 11.49.94
ΔΑΛΕΚΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
3η Πανελληνιονίκης στα 5000μ. Βάδην με 33.20.46


ΣΟΥΣΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ
4η θέση στα 5000μ. Βάδην με 37.15.19
4η θέση η ομάδα  της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ στην   Σκυταλοδρομία  3χ1200μ. Κοριτσιών με τις
(ΠΑΣΧΑΛΙΑ-ΓΕΡΑΓΩΤΕΛΛΗ-ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ) με επίδοση 13.04.47
ΜΑΛΑΠΑΣΧΑ ΑΡΙΑΔΝΗ του ΑΛΚΑΙΟΥ ΓΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
8η θέση στο ΄Αλμα εις Μήκος με 4.55μ.
ΣΩΤΗΡΧΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
8η θέση στη Σφαιροβολία με 10.63μ.
ΦΛΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ-ΣΟΥΛΤΑΝΑ της ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
8η θέση στα 1200μ. με 4.16.42
10η θέση η ομάδα του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ στην Σκυταλοδρομία 4χ80μ. Κοριτσιών με τις (ΑΝΙΤΣΟΥ-ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΜΑΥΡΟΥΔΗ-ΛΑΓΟΥ) με 46.58

Αξίζουν Θερμά Συγχαρητήρια στα παιδιά μας, σωματεία, προπονητές, οικογένειές τους και ευχόμαστε να συνεχίσουν προσηλωμένα στους στόχους τους και να μας εκπλήσσουν όλους ευχάριστα με τις διακρίσεις τους!!!

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους αθλητές και στις αθλήτριες της ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ που αγωνίζονται σήμερα και αύριο στον Ε΄όμιλο του Πανελληνίου Πρωτ-τος Κ16 στον ΄Αγιο Κοσμά.






                                 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου